Dodavatelé   |   Odborná veřejnost   |   Uživatelé   |   Zákazníci a návštěvníci

 

 Logo Covestro web

Dodavatel PUR pěny

Propracovaný koncept bydlení nazvaný KŮLNA je velmi chytré řešení pro rychlé a ekonomické bydlení s možností rozšiřování prostoru dle potřeb zákazníka. Použití surovin PUR pěny firmy Covestro A/S má zásadní vliv nejen na nízké provozní náklady, ale vytvořená kompaktní sendvičová struktura přináší rovněž větší užitnou hodnotu. Při použití tradičních izolačních materiálů v konstrukci by muselo dojít k zvýšení síly stěn, což by mělo za důsledek zmenšení vnitřního prostoru (až o několik m2). Aktivní a velmi příjemná spolupráce na tomto projektu v rámci jejich příprav i v průběhu prvních realizací pouze potvrzuje to, že se jedná o produkt v rukou profesionálů z firmy PURLIVE.

Roman Šebek, Account Representative PUR

MS Global AG - odštěpný závod A Covestro company, Antala Staška 2027/77, 140 00 Praha 4, Czech Republic

 Logo Resort Valachy

Resort Valachy Velké Karlovice - uživatel KŮLNY

S KŮLNOU máme jen ty nejlepší zkušenosti. Naskytla se nám příležitost „otestovat“ její vlastnosti v klimaticky náročném období zimní lyžařské sezóny a v něm rozhodně obstála na výbornou. KŮLNA byla instalována do našeho Ski areálu Razula v zimní sezóně 2016 jako místo pro zázemí lyžařské školy a pro odpočinek rodin s dětmi vedle sjezdovky Horal u Wellness hotelu Horal. Potvrdilo se, že stavba má skvělé izolační vlastnosti, navíc velmi pěkný, moderní vzhled a je i velmi útulná, nemluvě o takovém příjemném detailu, jako je vůně dřeva, která prostupuje interiérem! Osobně oceňuji i výhody mobility, díky čemuž můžeme KŮLNU podle potřeby stěhovat během roku na různá místa v našem Resortu Valachy. Na léto bude KŮLNA v zábavním parku Razulák, kde bude sloužit jako zázemí pro instruktory, a na zimu poputuje zpět ke sjezdovce u hotelu Horal.

Martin Pařízek, Ředitel Wellness Horal, Resort Valachy

Logo Resort Valachy

Zimní využití KŮLNY u Wellness hotelu Horal sloužící jako zázemí lyžařské školy a zároveň občerstvení s posezením pro lyžaře představuje přesně to, co jsme hledali. Mobilita KŮLNY, šetrnost k životnímu prostředí a veškeré technologické vlastnosti jsou skvělým parametrem pro další možnosti rozvoje Resortu Valachy.

Ing. Michal Vala, Obchodní a marketingový ředitel, Resort Valachy

 

Logo Knauf

Sádrokartonové systémy KNAUF v dřevostavbě KŮLNA

Vnitřní opláštění stěn a podhledů sádrokartonovými deskami KNAUF je ideálním řešením pro použití v dřevostavbě KŮLNA. Sádrokartonové desky regulují přirozeným způsobem klima v místnosti tím, že spoluvytváří příznivou vnitřní vlhkost a stabilizují vnitřní teplotu. Stoupají-li v létě vnitřní teploty, sádra nabírá prostorovou vlhkost. V zimě je tomu naopak, při poklesu teploty se sádra vysouší a sádrová konstrukce vodní páru uvolňuje. Sádrokartonové konstrukce jsou navíc ze stavebně-fyzikálního hlediska nezávadné a neobsahují žádné škodlivé látky. Výhodou je také jednoduchá a rychlá montáž, snadná manipulace a tím i úspora času a financí.

Sádrokartonové desky a příslušenství KNAUF použité v dřevostavě KŮLNA jsou vyráběny v ČR a podléhají přísným zásadám systému řízení kvality (ISO 9001). Vlastnosti samotných desek jsou deklarovány v Prohlášení o vlastnostech, čímž splňují požadavky českých a evropských norem pro stavební výrobky.

Knauf Praha, spol. s r.o.