O dřevostavbách panuje řada mýtů. V tomto krátkém článků si vysvětlíme 5 základních omylů, které panují o dřevostavbách.

1.) Dřevostavba nevydrží tak dlouho jako normální dům

Životnost modulární dřevostavby KŮLNA je srovnatelná s běžným domem. Samozřejmě ji musíte správně užívat a dát pozor na silnou a dlouhodobou vlhkost. Ta by ale neprospěla žádnému bydlení a obecně to platí pro všechny typy staveb.

2.) Dřevostavby špatně izolují

Naopak, díky lepším izolačním vlastnostem se oproti běžným domům rychleji vyhřejí.

3.) Dřevostavby plesniví

Plísně jsou důsledkem nízké teploty stěn uvnitř domu z důvodu špatné izolace nebo vznikají v důsledku nevhodného užívání stavby – nedostatečná cirkulace a obměna vzduchu. Protože je KŮLNA složena z jednotlivých modulů, nemusíte se bát, že by některé místo špatně těsnilo, nebo bylo neizolováno. Složení konstrukcí je vyladěno tak, aby v nich nedocházelo ke kondenzaci vodních par.

4.) V dřevostavbách jde všechno slyšet

Tato vlastnost je dána vždy tím nejslabším článkem, například dveřmi. Akustika v moderních dřevostavbách je srovnatelná s běžnými domy. O zvukovou pohodu se starají vhodně složené vrstvy jednotlivých konstrukcí.

5.) Dřevostavby snadno shoří

Moderní konstrukce dřevostaveb jsou velmi odolné vůči požáru a případná zuhelnatělá povrchová vrstva brání dalšímu prohoření. Díky vhodně zvolené kombinaci použitých materiálů se nemusíte ničeho bát.

 

Pokud si chcete KŮLNU prohlédnout osobně, přijďte se podívat do MPL stavebnin v Praze - Krči. Prohlídku si domluvte předem na telefonu 724 772 031.

Další možností jak vidět KŮLNU na vlastní oči je stálá expozice rodinných domů Národní stavební centrum EDEN 3000 v Brně. Otevřeno denně včetně víkendů 10 - 18 hod., v průběhu veletržních akcí 9-18 hod. Vstup do areálu je přes budovu Nového Tuzexu ZDARMA.